O novém blogu a posunech v životě

Má blogová cesta začala již dávno. Dávno. Ale co si budeme povídat, právě na ní je u mě krásně poznat, jak se člověk vyvíjí, mění a jak se mění jeho preference a zájmy. Každopádně – blogování (a psaní obecně) je něco, co miluji a bez čeho si nedovedu svou cestu představit. Proto vítejte na mém novém blogu „andelavpohybu.cz“.

Malý náhled do minulosti

Ano. Řekněme, že vše začalo ještě v době, kdy existoval blog.cz a kdy ještě navíc byla tahle blogovací platforma ve svých „nejlepších letech“. Tehdy vznikl můj první blog. Upřímně, už si ani nepamatuji, jak se jmenoval. Je to fakt už pěkně dávno a název jsem tehdy ještě i několikrát měnila.

Každopádně postupem času vznikaly blogy nové. Chtěla jsem od toho trochu víc a tak jsem pak přešla z blog.cz na platformu wordpress. To už jsem si tehdy říkala Le fille Ash a blog jsem nazvala „ashinin.wordpress.com“. V tu chvíli vznikly Listy snů, které mě provázely velmi, velmi dlouho. Tehdy jsem snila a přemýšlela jsem nad tím, co se svým životem.

Listy snů byly mým deníčkem, zápisníkem, prostorem pro sdílení mých básní a povídek a zkrátka, byly mou součástí.

Jakmile jsem se ale dostala na vysokou školu, tak se tak nějak stalo, že se můj zájem o blogování vytratil. Psala jsem, jak se říká, jednou za „uherský rok“ a literární tvorba upadla zcela. Svou poslední povídku jsem napsala v roce 2020 (z hecu a moc to nešlo). Když jsem pak koukala, kdy jsem tvořila povídky a básně nejvíc, došla jsem k roku 2011! (Jakože – vážně 11 let?)

Pak jsem se vrhla do studia tanečně-pohybové terapie, do podnikání a tehdy zájem o blog upadl ještě víc. Zkusila jsem na chvíli i založit blog listypohybu.cz, kam jsem chtěla sdílet jen věci o pohybu, tanci a duševním zdraví, ale ani to mi dlouho nevydrželo. Brzy jsem zjistila, že o tom mě zkrátka nebaví psát, že mě o tom baví více mluvit. Z toho důvodu vznikl i můj YouTube kanál, kde tahle témata sdílím (docela) pravidelně.

Když se věci zlomí

A tak s novým rokem 2023 přišla doba změn. První byla ta, že jsem zrušila blog Listypohybu.cz. To byl asi nejzásadnější krok. A to z mnoha důvodů – rozhodla jsem se, že témata, která jsem na něm sdílela, budu raději probírat na mém YouTube.

A když pak přišla výzva k platbě za doménu „listysnů.cz“, ucítila jsem potřebu tuhle část svého minulého já také smazat. A to hlavně proto, že už dávno nejsem Le fille Ash (tak už mě zná jen Klub Terryho Pratchetta). Teď už jsem Anděla v pohybu, tanečně-pohybová terapeutka, žena, podnikatelka a nadšenec do tance, pohybu a do života.

A tak přišel čas přesunout se na novou doménu. Proto vznikl blog andelavpohybu.cz, na kterém se teď nacházíš. A s ním přišla i chuť se znovu vrhnout do psaní článků, ale i povídek a básní, a zkrátka, obecně chuť zase blogovat.

Co tu najdeš?

To se ptám i já sama sebe. Ale rozhodla jsem se vytáhnout na světlo světa své povídky a básně a třeba se i k literární tvorbě zase vrátit (moc mi chybí, ale říkám si – umím já ještě vůbec psát?). Taky tu chci sdílet své poznatky z podnikání, své myšlenky a úvahy a zkrátka všechno to, co se nevejde do příspěvků na mém Instagramu.

Takže to bude velkolepá směska, ale prostě – tak to bylo na začátku, a tak nějak cítím, že by to mělo být i teď. To ke mně patří. Takhle to chci sdílet.

Proto vítej, budu moc ráda, když se sem budeš jednou za čas vracet a když mi tu zanecháš nějaký komentář. Blog ke mně vždycky patřil a jediné co teď potřeboval, bylo propojit s tím, kam jsem se ve svém životě posunula. Tak budiž!

Uvidíme, co všechno to přinese.

16 Comments

 1. Milá Andělko, vítej zpátky, k tobě vždy ráda zavítám :).

  1. Janinko!! 🙂 Nápodobně! Moc ráda zase budu navštěvovat Tvůj blog! Už mi to všechno moc chybělo… těším se na další blogová dobrodružství!

 2. Vítej zpátky 🙂 Moc ráda tě zase vidím v blogových vodách a těším se na to, čím nás všechny obohatíš 🙂

  1. Ahoj!! 🙂 A moc a moc děkuji za uvítání! Jsem zvědavá, kam mě až ty blogové vody zanesou. 🙂

 3. Držím palce, ať to vyjde co nejlíp 🙂 A budu se vracet, anžto na kombinaci psaní a tance docela trpím 🙂

  1. Děkuji moc! 🙂 A ach ano, je to nakažlivá a krásná kombinace! Budu se moc těšit na vzájemnou blogovou inspiraci. 😉

 4. Taky jsem začínala na blog.cz a zůstala s ním až do trpkého konce. Stále se s tou ztrátou vyrovnávám. 😀
  Začínat znovu je dobré i komplikované, ale já doufám, že to dobré vždy převáží případné překážky. Přeji ti, ať se ti daří 🙂

  1. Jooo… na blog.cz nás začínalo mnoho. A stále na ty začátky ráda vzpomínám. 🙂 Děkuji za krásný komentář. Též věřím, že dobré převáží překážky. Tak uvidíme. Krásný první Máj!

 5. Andělo, jsem moc ráda, že si zpět a těším se na tvé příspěvky.
  Užij si čarodějnickou noc. Helena

  1. Děkuji za uvítání, Heleno! 🙂 Budu se moc těšit na vzájemné blogové potkávání!

 6. Andělko, vítej zpátky! Ať tě psaní zase baví a naplňuje. Moc se těším na nové články, oba předchozí blogy jsem četla pravidelně a ráda.

  1. Má milá, s takovými komentáři se do blogového světa vrací samo! Moc a moc děkuji za podporu!

 7. Jé, to je dobrá zpráva. Vítej.

  1. Jéé!! Ahoj!! 🙂 🙂 Děkuji!!

 8. ,,Takže to bude velkolepá směska, ale prostě – tak to bylo na začátku, a tak nějak cítím, že by to mělo být i teď. To ke mně patří. Takhle to chci sdílet.“ Mám to stejně, blogování je lék k mnoha neduhům a rychost sociálních sítí mě už nebaví. Těším se na články a poznatky. 🙂

  1. Je to tak. Rychlost sociálních sítí je kapitola sama pro sebe. Je to fajn… ale…. blog, je zkrátka blog. 🙂 Děkuji za krásný komentář a návštěvu!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Možná se Ti bude líbit